Masz pytania? Śmiało dzwoń 727 619 461
Promocja! MERIDA SCULTURA 100 BLACK/BLUE Zobacz większe

MERIDA SCULTURA 100 BLACK/BLUE

Model prezentuje się wspaniale pod każdym względem - rower MERIDA Scultura cieszy się ogromną popularnością przez fakt, że nie tylko jest wygodna i aerodynamiczna, ale także dlatego, że to jeden z najlżejszych rowerów na świecie. Waży tylko 4,56 kg! Jest nie tylko banalna w transporcie, ale także bardzo łatwą w prowadzeniu i kontrolowaniu. Za sprawą ram karbonowych i specjalnych form stworzona została jedna z najlepszych istniejących szosówek. Jest świetnie dostosowana do każdego użytkownika!

Więcej szczegółów

ZAPYTAJ O DOSTĘPNOŚĆ

2 549 zł

2 999 zł

-15%
Opis

MARKA MERIDA
MODEL SCULTURA 100 BLACK/BLUE
PŁEĆ MĘSKA
ROZMIAR KOŁA 28"
KOLEKCJA 2017

Więcej informacji

Doskonały w każdym calu najnowszy model roweru MERIDA Scultura cieszy się ogromną popularnością ze względu na swoją szalenie lekką, kompaktową budowę. Waga samej ramy wynosi tylko 740 gramów w rozmiarze S/M, a do tego dochodzi najnowszy projekt widelca, wynoszący bagatela 986 gramów. Ten rower męski waży niecałe 4,56kg, co czyni go najlżejszym seryjnie produkowanym rowerem na świecie. Wszystko wynika z innowacyjnych technologii w produkowaniu ram karbonowych, które pozwalają na niską wagę i doskonałe osiągi tego dwukołowca. Zoptymalizowano również w pełni aerodynamikę roweru, dzięki rozsądnemu wyprofilowaniu rur NACA Fastback, przy jednoczesnym połączeniu z doskonałym supportem BB386, który pozwala nam na lepszy transfer mocy. Mamy do czynienia także z o wiele lepszym przepływem powietrza dzięki główce ramy, posiadającej szerokość 1 1/8" u góry, a także 1 1/4 na dole. Dzięki temu zwiększa się sztywność roweru i poprawia jego doskonałe prowadzenie. Do tego dodaje się tylny hamulec przy systemie direct mount, pozwalający na bezpośrednie kierowanie, który został umieszczony pod suportem, w cieniu aerodynamicznym. To pozwoliło na rezygnację z mostka, który łączył rury górne w tylnym trójkącie, zwiększając tym samym elastyczność i komfort, który odczuwamy podczas jazdy. Ogumienie o rozmiarze 25" również odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Cena tego pojazdu jest stosunkowo niska w porównaniu do jakości, można go też nabyć w każdym sklepie rowerowym w większym mieście - na przykład w Poznaniu. Tym samym tworzy się nowa marka, która bez wątpienia podbije serca wszystkich użytkowników.

RAMA

RAMA

ALU / Scultura lite disc BSA

ROZMIAR RAMY

XS-47, S-50, S-M-52, M-L-54, L-56, XL-59 [cm]

KOLOR

BLACK/BLUE

WIDELEC

Road carbon Race

NAPĘD

PRZEŁOŻENIA

16

PRZERZUTKA P

Shimano Claris

PRZERZUTKA T

Shimano Claris

MANETKA P/T

Shimano Claris

KORBA

FSA Tempo 50-34

KASETA

Sunrace CS8 11-28

KOŁA

ROZMIAR KÓŁ

700C

PIASTA P/T

Road seal Bearing/

Road seal Bearing

OBRĘCZE

Merida comp 20 pair

OPONA P/T

Maxxis Dolemites 23 fold

KOMPONENTY

HAMULEC P/T

ROAD Dual Pivot

KIEROWNICA

Merida Compact road OS

MOSTEK

Merida Comp OS -6

SIODŁO

Juliet Sport

SZTYCA

MERIDA road comp SB12 27.2

PEDAŁY

-

SMOOTH WELDING

Większość spawów została idealnie wygładzona dzięki odpowiednim technikom. Wygląd roweru ulega znacznej poprawie bez jednoczesnego pogarszania struktury samego spawu. To sprawia, że technologie obróbkowe w MERIDZIE cieszą się ogromną popularnością.

INTERNAL CABLE

Dla poprawienia wyglądu roweru, a także ochrony linek przed zabrudzeniem, poprowadzono je wewnątrz rur ramy, tak, by tylni hamulec oraz przerzutki zostały dobrze ukryte.

CARBON FORK

Kompozyt węglowy jest głównym składowym przedniego widelca, w niektórych modelach zaś tworzy się taki w całości. To pozwala na pochłanianie wibracji, usztywnieniem roweru w czasie hamowania oraz na zakrętach, a także dobre prowadzenie. 

HFS – HYDRO FORMING SYSTEM

Dzięki hydroformowaniu, czyli użyciu gorącego oleju do wypchnięcia kształtu ramy pod wysokim ciśnieniem stworzone zostają trójwymiarowo gięte rury ze stopu Prolite 66. Technologie obróbki aluminium w MERIDZIE stoją na poziomie najwyższym dzięki ogromnemu doświadczeniu producentów.

PROLITE 66 TRIPLE BUTTED ALUMINIUM

Potrójnie cieniowane ściany wykonane z odpornego aluminium 6066 są efektem tworzenia stopu, który pozwala na bardzo optymalny stosunek wagi do ogólnej sztywności roweru. 

X-TAPER HEADTUBE

Usztywniono główkę ramy dzięki rozszerzającej się rurze sterowej z łożyskiem 1 1/8 na górze, a także 1,5" na dole, co umożliwia lepsze sterowanie i manewrowanie kierownicą. Dzięki temu pojazd o wiele lepiej reaguje na przeciążenia na zakrętach, a także jest on bardziej precyzyjny.

DOWN TUBE EXIT

Przewody można obsługiwać wewnątrz dolnej rury przy użyciu dużego wyjścia linki (Down Tube Exit).

CZAS OCZEKIWANIA NA TOWAR MOŻE SIĘ WYDŁUŻYĆ DO 3-4 DNI.

Produkty powiązane