Masz pytania? Śmiało dzwoń 727 619 461

Porady

Jak poprawić zasięg roweru elektrycznego?

Jak poprawić zasięg roweru elektrycznego?

E-bike’i, czyli rowery elektryczne, to coraz popularniejsze pojazdy, cieszące się uznaniem osób szukających kontaktu z naturą i miłośników trekkingu. Dzięki zastosowanym w nich rozwiązaniom użytkownik może przemierzyć znacznie dłuższe dystanse bez większego wysiłku, a to coś, co doceni każdy fan podróżowania na dwóch kółkach. Mimo tego ma on pewne ograniczenia, w tym m.in. związane z wydajnością baterii, a co za tym idzie – zasięgiem. Jak go poprawić? Co na to wpływa? Dowiedz się.
Czytaj dalej

Jak dobrać korbę do tarczy rowerowej?

Jednostka napędowa rowerów ulegała na przestrzeni lat różnym modyfikacjom. Korba rowerowa, znajdująca się na środku pojazdu, prawdopodobnie stanowi obecnie najdoskonalsze rozwiązanie. Jednak dobór elementów, z jakimi będzie współdziałać, tj. łańcucha i zębatki, wymaga sprawdzenia i dopasowania poszczególnych cech. Jeśli stoisz przed takim zakupem, zastanawiasz się, czy dana tarcza będzie właściwym wyborem – przejdź do lektury.
Czytaj dalej
Wieszaki na rowery – rodzaje, kiedy potrzebne?

Wieszaki na rowery – rodzaje, kiedy potrzebne?

Zastanawiasz się, jak powiesić go na ścianie? Przekonaj się o tym już teraz!
Czytaj dalej
Rodzaje nart - czym się różnią

Rodzaje nart - czym się różnią

Szusowanie po stokach to niezwykle atrakcyjne i wciągające zajęcie, jednak wymaga zastosowania odpowiednio dobranego sprzętu. Ogromny wybór nart sprawia, że bez wiedzy na ich temat bardzo trudno o podjęcie właściwej decyzji i kupno modelu, który pasuje do indywidualnych możliwości, potrzeb, preferencji i wymagań. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego aby poszerzyć świadomość naszych Klientów i czytelników w tym zakresie, udostępniamy artykuł, w którym dokładnie charakteryzujemy różne typy i rodzaje nart.
Czytaj dalej
Jak dobrać deskę snowboardową?

Jak dobrać deskę snowboardową?

Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym się kierować, na co zwracać uwagę i co jest ważne, gdy kupuje się deskę do snowboardu. Ponieważ trzeba uwzględnić wiele aspektów i przemyśleć różne kwestie, warto dokładnie zorientować się w temacie. Dzięki lekturze poniższego tekstu większość spraw będzie jaśniejsza, a wątpliwości zostaną rozwiane.
Czytaj dalej
Jak dobrać buty snowboardowe

Jak dobrać buty snowboardowe

 Zimowe szusowanie po zaśnieżonych stokach to świetny sposób na przyjemne i pożyteczne dla zdrowia spędzanie wolnego czasu. Niekoniecznie trzeba w tym celu sięgać po narty. Równie, a dla wielu osób bardziej atrakcyjnym wyborem jest snowboard, czyli aktywność, której założenie to jazda na specjalnie przeznaczonej do tego celu jednej desce.
Czytaj dalej
Jak ustawić wiązania snowboardowe?

Jak ustawić wiązania snowboardowe?

 Jazda po zaśnieżonych stokach i trasach na desce gwarantuje ogrom frajdy i jest korzystna dla zdrowia. Ta uwielbiana przez wiele osób aktywność fizyczna wymaga jednak dobrania odpowiedniego sprzętu, przy czym chodzi nie tylko o najbardziej podstawowy element, jakim jest sama deska, ale też o wiązania. Stanowią one element łączący but z drewnianą powierzchnią snowboardu, dlatego trzeba wiedzieć, jak powinno wyglądać ich prawidłowe ustawienie, jaki kąt i rozstaw wybrać oraz na który z dostępnych systemów się zdecydować.
Czytaj dalej
Jak poprawnie zmierzyć buty snowboardowe

Jak poprawnie zmierzyć buty snowboardowe

Wbrew pozorom nie sama deska, ale obuwie do niej przeznaczone jest według wielu specjalistów kluczowym elementem decydującym o komforcie i bezpieczeństwie jazdy po stokach i trasach. W takim razie jak dobrać buty snowboardowe, aby mieć gwarancję, że ich użytkowanie będzie przyjemne i sprawne? Na co zwracać uwagę przy kupnie?
Czytaj dalej
Jak dobrać narty?

Jak dobrać narty?

Zimowa jazda po śniegu to świetne zajęcie dla każdego niezależnie od płci czy wieku. Spędzając czas na stoku lub trasie, można nie tylko się świetnie bawić, ale również zażywać zdrowej i korzystnej dla organizmu aktywności fizycznej. Najpierw jednak trzeba dysponować odpowiednim sprzętem – chcąc go kupić na własność, warto wiedzieć, jak dobrać narty zjazdowe.
Czytaj dalej
Z dzieckiem na rower

Z dzieckiem na rower

Jazda na rowerze z dzieckiem to duża odpowiedzialność dla każdego rodzica lub opiekuna. W sklepach można znaleźć szeroki wybór asortymentu w postaci fotelików oraz przyczepek, które zapewnią bezpieczne przewiezienie dziecka oraz nie będą ograniczać mobilności rowerzyście. W innych sytuacjach, gdy dziecko samodzielnie porusza się na rowerze, trzeba zapewnić mu nie tylko bezpieczeństwo, ale także stanowić dla niego wzór i prezentować, jak powinniśmy zachowywać się na drodze. Aby dokładnie omówić najważniejsze zasady bezpieczeństwa, niezbędne jest omówienie różnych sytuacji dotyczących jazdy rowerowej z najmłodszymi.
Czytaj dalej