Masz pytania? Śmiało dzwoń 727 619 461

Blog - porady i aktualności

Bardzo udany sezon 2019 Teamu Consdata Supersportowy MTB Team

Bardzo udany sezon 2019 Teamu Consdata Supersportowy MTB Team

Zapraszamy wszystkich do śledzenia poczynań naszego Teamu rowerowego: Consdata Supersportowy Team. Znajdziecie tam wszystkie informacje, zdjęcia i wyniki z zawodów.https://www.facebook.com/Consdata-Supersportowy-Team-1681650438577661/
Czytaj dalej
Z dzieckiem na rower

Z dzieckiem na rower

Jazda na rowerze z dzieckiem to duża odpowiedzialność dla każdego rodzica lub opiekuna. W sklepach można znaleźć szeroki wybór asortymentu w postaci fotelików oraz przyczepek, które zapewnią bezpieczne przewiezienie dziecka oraz nie będą ograniczać mobilności rowerzyście. W innych sytuacjach, gdy dziecko samodzielnie porusza się na rowerze, trzeba zapewnić mu nie tylko bezpieczeństwo, ale także stanowić dla niego wzór i prezentować, jak powinniśmy zachowywać się na drodze. Aby dokładnie omówić najważniejsze zasady bezpieczeństwa, niezbędne jest omówienie różnych sytuacji dotyczących jazdy rowerowej z najmłodszymi.
Czytaj dalej
Jak dopasować strój rowerowy do warunków pogodowych?

Jak dopasować strój rowerowy do warunków pogodowych?

Pogoda w Polsce cechuje się nieprzewidywalnością oraz sporą zmiennością. Grudniowe dni, w których temperatura wskazuje kilkanaście stopni powyżej słońca lub zimne i deszczowe dni latem nie powinni nikogo zadziwiać. Podczas wycieczek rowerowych, każdy rowerzysta powinien być przygotowany na ewentualną zmianę pogody. Zalecanym i, niekwestionowanie, najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest ubieranie się na cebulkę. Założenie na siebie kilku cieńszych warstw to znacznie praktyczniejszy pomysł niż ubranie grubych ubrań. Na taki ubiór powinni zdecydować się głównie ci rowerzyści, którzy rozpoczynają swoją trasę w porannych godzinach, a kończą w południowych lub popołudniowych. Często bowiem, pogoda zmienia się nie do poznania, przez co konieczne jest zdjęcie z siebie jednej z warstw dla zapewnienia sobie komfortowej jazdy. Odwrotna sytuacja może spotkać osoby, które planują powrót w godzinach wieczornych. W tym wypadku niezbędna może okazać się dodatkowa kurtka lub bluza. Ubieranie się w taki sposób nie rozwiązuje jednak wszystkich wątpliwości. Ważna jest jeszcze jakość materiałów oraz fason wybranych modeli strojów rowerowych.
Czytaj dalej
Kask - obowiązek czy rozsądek?

Kask - obowiązek czy rozsądek?

Często poruszanym tematem jest ubiór rowerzysty, który ma zapewnić mu bezpieczeństwo. Prowadzone dyskusje często ukierunkowane są na temat kasków rowerowych. Zgodnie z prawem, które obecnie obowiązuje w Polsce, noszenie kasku nie jest wymagane. Mimo to, wiele osób uważa, że, w trosce o bezpieczeństwo, to nakrycie głowy powinno stać się obowiązkowym elementem wyposażenia każdego rowerzysty. Z jednej strony, kask może ochronić go od nieprzewidzianych urazów głowy podczas wypadku. Z drugiej strony jednak, paradoksalnie, działa on na naszą niekorzyść i zmniejsza nasze bezpieczeństwo na drodze. Jak więc powinien ubierać się przezorny i bezpieczny rowerzysta oraz czy noszenie kasku powinna stać się obowiązkiem na polskich drogach podczas jazdy rekreacyjnej?
Czytaj dalej
Kiedy można jeździć rowerem po chodniku?

Kiedy można jeździć rowerem po chodniku?

Brak znajomości przepisów oraz nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego często może stanowić poważne zagrożenie dla wielu osób, w tym także dla samego siebie. Tyczy się to nie tylko kierowców samochodów i pieszych, ale także rowerzystów. Część z nich bowiem, decyduje się na poruszanie po mieście tym pojazdem bez podstawowej wiedzy na temat dozwolonych i niedozwolonych zachowań. Niektórzy rowerzyści wybierają jazdę chodnikiem, niektórzy natomiast wolą poruszać się ulicami. Czasem panuje również błędne przekonanie, że rowerzysta może korzystać z obu tych dróg. Aby nie popełniać tego błędu i nie tworzyć zagrożenia, warto zapoznać się z odpowiednimi artykułami z Prawa o Ruchu Drogowym i, przede wszystkim, nie lekceważyć żadnego uczestnika ruchu. Co zatem mówią nam przepisy i czy korzystanie z chodnika jest dozwolone dla rowerzystów w każdym przypadku?
Czytaj dalej
W jakie akcesoria rowerowe warto się wyposażyć?

W jakie akcesoria rowerowe warto się wyposażyć?

Przed rozpoczęciem sezonu rowerowego warto zastanowić się nad zakupem odpowiedniego wyposażenia, które pozwoli na komfortowe podróżowanie jednośladem. Oczywiście konieczne jest wpierw zapoznanie się z funkcjonalnościami tego typu elementów, aby móc postawić wyłącznie na te, które okażą się niezbędne. Sprawdź, co może przydać Ci się na rowerze.
Czytaj dalej
Bike fitting - komu to potrzebne?

Bike fitting - komu to potrzebne?

Wydawać by się mogło, że zakup roweru to sprawa niezwykle prosta. Idziesz, sprawdzasz rozmiar, cenę, dobierasz kolor i tyle. Potem płacisz i odjeżdżasz nowym jednośladem. Nic bardziej mylnego. Oczywiście możesz w ten sposób dokonać zakupu, jednak później nie narzekaj najbliższym, że coś jest nie tak. Do kupna roweru warto podejść w pełni profesjonalnie i poważnie. W tym celu istnieje usługa zwana bike fitting. I choć kojarzyć się ona może bardziej z fitnessem niż dobieraniem jednośladu, to po przetłumaczeniu z angielskiego oznacza – dopasowanie roweru do właściciela.
Czytaj dalej
Czy można ubezpieczyć rower?

Czy można ubezpieczyć rower?

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na wycieczki rowerowe czy nawet rowerową podróż do pracy niż siedzenie za kierownicą samochodu. Zdrowiej, nierzadko szybciej i bardziej ekologicznie. Rower to dobry wybór o ile się go ma, bo w zasadzie mieć, a nie mieć to działanie niezależne tylko od nas. Kradzież roweru zdarza się coraz częściej – złodzieje kradną jednoślady z garaży, podwórek, balkonów, a nawet miejskich przestrzeni, jak parki czy parkingi pod centrami handlowymi. Rzadko jednak tak czy inaczej, zdarzając się sytuacje, że jakiś młodziak zbaczający z prawej drogi wymusza na nas oddanie roweru, nawet w samym centrum miasta. Co w takiej sytuacji zrobić? Jak odzyskać pieniądze, bo o rowerze to raczej można zapomnieć. Czy ubezpieczenie roweru to dobry wybór? Na te i kilka innych pytań odpowiedzi postaramy się udzielić w dalszej części artykułu.
Czytaj dalej
Wielkopolskie Maratony MTB

Wielkopolskie Maratony MTB

Kolarstwo górskie niczym nie ustępuje popularnością tradycyjnemu kolarstwu szosowemu, a niejednokrotnie je przewyższa z uwagi na większą różnorodność tras, które można pokonywać. Rowerem górskim można wjechać praktycznie wszędzie i w nieomal każdym terenie, ale równie łatwo i swobodnie można poruszać się nim po szosach i drogach. Przekłada się to na niesłabnące zainteresowanie kolarstwem MTB, a co za tym idzie coraz większym zainteresowaniem profesjonalnie organizowanymi imprezami, takimi jak maratony MTB.
Czytaj dalej
Najciekawsze trasy rowerowe w Wielkopolsce

Najciekawsze trasy rowerowe w Wielkopolsce

Dzięki swojej powierzchni i rozciągłości południkowej Wielkopolska ma turystom rowerowym do zaoferowania zróżnicowane trasy. Ich charakter definiuje ich lokalizacja. Krajobraz, atrakcje turystyczne, ukształtowanie terenu — wszystko to jest warunkowane konkretnym położeniem.
Czytaj dalej