Masz pytania? Śmiało dzwoń 727 619 461

Blog - porady i aktualności

Rodzaje nart - czym się różnią

Rodzaje nart - czym się różnią

Szusowanie po stokach to niezwykle atrakcyjne i wciągające zajęcie, jednak wymaga zastosowania odpowiednio dobranego sprzętu. Ogromny wybór nart sprawia, że bez wiedzy na ich temat bardzo trudno o podjęcie właściwej decyzji i kupno modelu, który pasuje do indywidualnych możliwości, potrzeb, preferencji i wymagań. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego aby poszerzyć świadomość naszych Klientów i czytelników w tym zakresie, udostępniamy artykuł, w którym dokładnie charakteryzujemy różne typy i rodzaje nart.
Czytaj dalej
Jak dobrać deskę snowboardową?

Jak dobrać deskę snowboardową?

Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym się kierować, na co zwracać uwagę i co jest ważne, gdy kupuje się deskę do snowboardu. Ponieważ trzeba uwzględnić wiele aspektów i przemyśleć różne kwestie, warto dokładnie zorientować się w temacie. Dzięki lekturze poniższego tekstu większość spraw będzie jaśniejsza, a wątpliwości zostaną rozwiane.
Czytaj dalej
Jak dobrać buty snowboardowe

Jak dobrać buty snowboardowe

 Zimowe szusowanie po zaśnieżonych stokach to świetny sposób na przyjemne i pożyteczne dla zdrowia spędzanie wolnego czasu. Niekoniecznie trzeba w tym celu sięgać po narty. Równie, a dla wielu osób bardziej atrakcyjnym wyborem jest snowboard, czyli aktywność, której założenie to jazda na specjalnie przeznaczonej do tego celu jednej desce.
Czytaj dalej
Jak ustawić wiązania snowboardowe?

Jak ustawić wiązania snowboardowe?

 Jazda po zaśnieżonych stokach i trasach na desce gwarantuje ogrom frajdy i jest korzystna dla zdrowia. Ta uwielbiana przez wiele osób aktywność fizyczna wymaga jednak dobrania odpowiedniego sprzętu, przy czym chodzi nie tylko o najbardziej podstawowy element, jakim jest sama deska, ale też o wiązania. Stanowią one element łączący but z drewnianą powierzchnią snowboardu, dlatego trzeba wiedzieć, jak powinno wyglądać ich prawidłowe ustawienie, jaki kąt i rozstaw wybrać oraz na który z dostępnych systemów się zdecydować.
Czytaj dalej
Jak poprawnie zmierzyć buty snowboardowe

Jak poprawnie zmierzyć buty snowboardowe

Wbrew pozorom nie sama deska, ale obuwie do niej przeznaczone jest według wielu specjalistów kluczowym elementem decydującym o komforcie i bezpieczeństwie jazdy po stokach i trasach. W takim razie jak dobrać buty snowboardowe, aby mieć gwarancję, że ich użytkowanie będzie przyjemne i sprawne? Na co zwracać uwagę przy kupnie?
Czytaj dalej
Jak dobrać narty?

Jak dobrać narty?

Zimowa jazda po śniegu to świetne zajęcie dla każdego niezależnie od płci czy wieku. Spędzając czas na stoku lub trasie, można nie tylko się świetnie bawić, ale również zażywać zdrowej i korzystnej dla organizmu aktywności fizycznej. Najpierw jednak trzeba dysponować odpowiednim sprzętem – chcąc go kupić na własność, warto wiedzieć, jak dobrać narty zjazdowe.
Czytaj dalej
10 rat 0% na cały asortyment.

10 rat 0% na cały asortyment.

Wyprzedaży ciąg dalszy, a do tego dorzucamy raty 0% Oferta dotyczy całego asortymentu rowerowego, narciarskiego i snowboardowego. Regulamin dostępny w sklepie.
Czytaj dalej
Bardzo udany sezon 2019 Teamu Consdata Supersportowy MTB Team

Bardzo udany sezon 2019 Teamu Consdata Supersportowy MTB Team

Zapraszamy wszystkich do śledzenia poczynań naszego Teamu rowerowego: Consdata Supersportowy Team. Znajdziecie tam wszystkie informacje, zdjęcia i wyniki z zawodów. https://www.facebook.com/Consdata-Supersportowy-Team-1681650438577661/
Czytaj dalej
Z dzieckiem na rower

Z dzieckiem na rower

Jazda na rowerze z dzieckiem to duża odpowiedzialność dla każdego rodzica lub opiekuna. W sklepach można znaleźć szeroki wybór asortymentu w postaci fotelików oraz przyczepek, które zapewnią bezpieczne przewiezienie dziecka oraz nie będą ograniczać mobilności rowerzyście. W innych sytuacjach, gdy dziecko samodzielnie porusza się na rowerze, trzeba zapewnić mu nie tylko bezpieczeństwo, ale także stanowić dla niego wzór i prezentować, jak powinniśmy zachowywać się na drodze. Aby dokładnie omówić najważniejsze zasady bezpieczeństwa, niezbędne jest omówienie różnych sytuacji dotyczących jazdy rowerowej z najmłodszymi.
Czytaj dalej
Jak dopasować strój rowerowy do warunków pogodowych?

Jak dopasować strój rowerowy do warunków pogodowych?

Pogoda w Polsce cechuje się nieprzewidywalnością oraz sporą zmiennością. Grudniowe dni, w których temperatura wskazuje kilkanaście stopni powyżej słońca lub zimne i deszczowe dni latem nie powinni nikogo zadziwiać. Podczas wycieczek rowerowych, każdy rowerzysta powinien być przygotowany na ewentualną zmianę pogody. Zalecanym i, niekwestionowanie, najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest ubieranie się na cebulkę. Założenie na siebie kilku cieńszych warstw to znacznie praktyczniejszy pomysł niż ubranie grubych ubrań. Na taki ubiór powinni zdecydować się głównie ci rowerzyści, którzy rozpoczynają swoją trasę w porannych godzinach, a kończą w południowych lub popołudniowych. Często bowiem, pogoda zmienia się nie do poznania, przez co konieczne jest zdjęcie z siebie jednej z warstw dla zapewnienia sobie komfortowej jazdy. Odwrotna sytuacja może spotkać osoby, które planują powrót w godzinach wieczornych. W tym wypadku niezbędna może okazać się dodatkowa kurtka lub bluza. Ubieranie się w taki sposób nie rozwiązuje jednak wszystkich wątpliwości. Ważna jest jeszcze jakość materiałów oraz fason wybranych modeli strojów rowerowych.
Czytaj dalej